در باره مدیر عامل

"آنچه پیش می‌آید یا خود خیر است، یا می‌توان با اندیشیدن و عملکرد صحیح، آن را به خیر تبدیل نمود."

 

ایرج اعتماد امامی در آغازین روز تیرماه سال 1316 در تهران به دنیا آمد. خانواده وی صنعتگر و بازرگان بودند. به همین دلیل زندگی وی، از دوران کودکی، با صنعت عجین بوده است. تا 16 سالگی در مدارس روزانه و چند سال آخر دوره متوسطه را به صورت متفرقه گذراند. وی فارغ التحصیل مقطع کارشناسی مدرسه عالی بازرگانی بوده و مدتی نیز در رشته مدیریت اداری، در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل داده است. فعالیت حرفه ای وی با اداره فروشگاه ها و واردات و فروش رنگ در کنار پدر و برادر بزرگتر شروع می شود. در فاصله سال های 1339 تا 1342 در شرکتی ایرانی – دانمارکی ، فعال در کار سردخانه و واردات و تولید مواد غذایی منجمد، به عنوان معاون مدیر عامل اشتغال داشته است.

وی در سال 1341 برای اولین بار در ایران، به تولید محصولاتی چون میگوی منجمد، ماهی و مرغ منجمد می‌پردازد و با این کار، گام بزرگی در نگهداری مواد غذایی به روش علمی در ایران بر می‌دارد. در سال 1343 کارگاهی را برای تولید سه چرخه‌های بچه گانه تاسیس می کند. از نیمه دوم سال 1344 نیز، با تاسیس شرکت تاباشیمی، وارد صنعت تولید رنگ و پوشش‌های صنعتی می‌شود.


ایرج اعتماد امامی اکنون مدیر عامل شرکت کیافرین (تولید کننده مواد شیمیایی)، رئیس هیئت مدیره شرکت تاباشیمی، رئیس هیئت مدیره شرکت صنایع رنگینه پارس (اولین تولید کننده اکسید روی در ایران)، مدیر عامل شرکت صنایع روی فرآوری کاوه، رئیس هیئت مدیره انجمن تولید کنندگان رنگ و رزین ایران و سردبیر مجله صنعت رنگ و رزین می‌باشد.


اعتماد امامی غالبا دیر عصبانی می‌شود، به ندرت شوخی می‌کند و در مقابل منطق انعطاف پذیر است. او مردی مقرراتی، مهربان و کم حرف است. وی از پدر و مدیر شرکتی که به عنوان کارآموز در آن مشغول به کار بوده است، به عنوان الگو یاد می‌کند. بزرگترین سرگرمی او کار است. "معتقدم برای پیشرفت جامعه لازم است کار و تفکر گروهی را شعار خود قرار دهیم و برای اشاعه این فرهنگ تلاش نماییم. من به منافع کوتاه مدت معتقد نیستم و هرگز به دنبال آن نبوده‌ام."


ایرج اعتماد امامی در سال 1349 ازدواج کرده و خداوند دو فرزند پسر به وی عطا نموده است. اما به علت مشغله کاری فراوان ساعت‌های کمی از شبانه روز را در کنار خانواده می‌گذراند. تار، پیانو و گیتار از سازهای مورد علاقه وی هستند و شطرنج بازی می‌کند.


اعتماد امامی از بدو تاسیس انجمن مدیران صنایع همراه آن بوده است. وی از سیاسی شدن و نیمه دولتی شدن انجمن، به مانند برخی تشکل‌های صنعتی دیگر بیم دارد. از نظر وی با توجه به گرفتاری‌های هیئت مدیره، دبیرخانه انجمن باید مستقل‌تر و بسیار قوی‌تر عمل نماید. او در این میان نقش دبیر انجمن را بسیار حیاتی می‌داند.

 


Portal Administration 0.09375 ITShomal.com