شركت صنايع توليدي كيافرين در سال 1353 در شهرستان بابل به ثبت رسيد.  این مجموعه شامل واحدهای طراحی – مهندسی و کارگاه های مجهز ماشین سازی، مدرن ترین خطوط برای ساخت قوطی – سطل و سایر ظروف فلزی و چاپ روی فلزات است . همچنین خط آماده سازی سطوح فلزی شامل فرآیند پیوسته چربیگیری و فسفاتاسیون، خطوط رنگ الکتروفورز و نیز خط پاشش رنگ پودری الکترواستاتیک را داراست.
كيافرين اولين محصول توليدي خود را كه ضديخ ( موتور خنك ساز ) بود در پائيز سال 1355 ، در بسته بندي بشكه جهت مصارف وزارت دفاع عرضه نمود.
درسال 1356 همين محصول را با نام فريزول براي فروش از طريق عوامل توزيع، به بازار عرضه نمود كه پس از پيروزي انقلاب ، نام اين محصول به فيروزگام تغيير يافت .
با توجه به وسعت 13 هكتاري مجتمع، در سال 1361 واحد قطعه و ماشين سازي و درسال 1362 واحد توليد قوطي هاي فلزي مجموعه، تحت نام كياجام ايجاد و راه اندازي گرديد. ( در حال حاضر به عراق و ارمنستان صادر می شود)
با انعقاد قرارداد همكاري فني با شركت PPG در سال 1374 واحد توليد مواد پاك و پردازش سطوح فلزي و مورد مصرف درصنايع خودروسازي پايه گذاري شد و اين بخش از محصولات گروه از سال 1380 به بازار عرضه گرديد:

زنگبر (کیازنگبر)
رنگ زدا
حلال شوينده
مواد رسوب زدا
مواد شوينده

در سال 1378 خط لاک و چاپ  راه اندازی گردید که با خطوط مجزا چاپ تک رنگ  ....  تا چهار رنگ ، لاک زنی و ورنی زنی  پیشرفت قابل توجهی را در چاپ افست به وجود آورد.

 

راه اندازی خطPT و ED: پروژه احداث این خط در سال 1386 شروع شده و در فروردین ماه سال 89 به بهره برداری رسیده است.
این واحد شامل دو خط می باشد:
خط Pretreatment: در این خط آماده سازی سطوح فلزی به کمک  فرآیند های چربیگیری و فسفاته انجام می گیرد.

خط Electro Deposition: در این خط پوشش الکتروفورز به کمک ایجاد یک لایه رنگ به ضخامت 22-18 میکرون برسطح فلز صورت می گیرد.

 

مرکز تحقیقات و خدمات فنی:  گروه از سال 1376 مبادرت به احداث یک مرکز تحقیقات و خدمات فنی مجهز در مرکز شهر تهران نمود. در واقع وظیفه اصلی بخش تحقیقاتی این مرکز تطبیق محصول با شرایط کاربردی مشتریان و نیز فرآوری محصولاتی منطبق با نیازها و شرایط کاربردی مختص ایشان میباشد. همچنین با ارائه خدمات پس از فروش از طریق این مرکز و نیز آموزش کاربران مشتریان با استفاده از تجهیزات کاربری موجود در سطح پایلوت، از استفاده  بهینه محصول و به دست آوردن نتیجه مطلوب توسط مشتری اطمینان می یابد .

 

 

Portal Administration 0.09375 ITShomal.com